Prezentacja zespołu Hell Device oraz ogólne informacje

Kilka słów od zespołu

Cześć.
Bardzo nam miło powitać Was wszystkich na stronie zespołu Hell Device. Chcemy Wam powiedzieć, że natura zawsze powraca do starych, dobrych, klasycznych rozwiązań. Więc pijmy z dzbana szaleństwa. Pożegnajcie się z dotychczasowym życiem, a najbliższym powiedzcie „do widzenia” bo żelazny dzwon już Wam bije. Na zawsze.

Zespół Hell Device

Członkowie Hell Device

 • Cezary Turczyński

  Gitary
 • Sebastian Strąk

  Perkusja
 • Robert Ejsmond

  Śpiew
 • Michał Białas

  Gitara Basowa
Zespół Hell Device

Trochę historii

Hell Device nigdy nie ukrywał, że jego muzyka to wypadkowa gigantów, przede wszystkim brytyjskiej sceny rockowej 70-tych lat ubiegłego stu i tysiąclecia.

W utworach zespołu można, a nawet trzeba, doszukać się wpływu takich gwiazd jak: Black Sabbath, Deep Purple, Led Zeppelin, Rainbow czy Uriah Heep. To właśnie te zespoły wywarły wielki wpływ na twórczość grupy. Tym zespołom Hell Device chyli czoła, a ludzkość musi i na pewno jest im dozgonnie wdzięczna bo pokazały i nauczyły rozumieć i kochać wspaniale dobrane dźwięki. Ten rodzaj muzyki zawsze będzie na fali bo taki jest urok hard rocka i ciężkiego bluesa.

Co do tekstów, to już zupełnie inna historia. To ocean wyobraźni, fantazji i postrzegania świata. Teksty Hell Device to zbiór prostych i pięknie dobranych słów stawiających zespół w klasyce gatunku.

Podsumowując twórczość Hell Device, która jest w zasadzie dla koneserów, daje się również zauważyć, że jest ona akceptowana przez ludzi o innych gustach muzycznych, co dobrze świadczy o zespole.

Pomimo wielu przeszkód, zespół będzie trwał bo jest konkretny i sprecyzowany, a wszystko co tworzy jest z oczu i ust, z serca i duszy, z myśli i rozumu. A wszystkim tym, którzy w zespół wierzą lub nie, kochają albo nienawidzą, wspierają albo zazdroszczą, zespół Hell Device daje słowo honoru, że do końca wszechświata będzie tworzyć, grać, śpiewać i bawić się zwykłym życiem oraz pokazywać to, co piękne.